Menu
Izolacje Natryskowe
BUDZIAK
Badanie termowizyjne w cenie usługi izolacji

Badania termowizyjne

Badanie termowizyjne to obserwacja, która ma na celu sprawdzić rozkład temperatury i ciepła emitowanego w budynku bądź przez urządzenia. Sprawdzamy czy we właściwy sposób działają urządzenia chłodnicze czy temperatura w pomieszczeniu rozkłada się w pożądany przez nas sposób. Wyniki badania otrzymujemy pod postacią termograf, czyli obrazu cieplnego, mapy, na której mamy umieszczony rozkład ciepła i temperatury. Coraz więcej firm wykonuje takie pomiary poświadczając certyfikatem stan miejsca oględzin.

Najczęściej dokonuje się badania termowizyjnego w przypadku gdy: chcemy znaleźć przyczynę obecności pleśni i grzybów, zakupić bądź sprzedać budynek, sprawdzić rzeczywisty stan budynku, po wykonaniu prac ociepleniowych oraz montażu drzwi i okien, skontrolowania wydajności energetycznej miejsca, umiejscowienia ciągu bądź wycieku z rur instalacji wodnej i CO, skontrolowania instalacji elektrycznej, zbadać budynki oraz urządzenia klimatyzowane oraz chłodzone.

badania termowizyjne

By badanie termowizyjne Kraków mogło zostać przeprowadzone muszą zostać spełnione określone wymagania. Należy je przeprowadzić w sezonie grzewczym, kiedy to najwięcej korzystamy z ogrzewania bądź klimatyzacji. W zależności od pogody najlepszym okresem będzie środek zimy bądź lata. Powinniśmy zachować też różnicę temperatury na zewnątrz i wewnątrz, by pomiary były jak najdokładniejsze. Rozbieżność powinna wynosić minimum 19oC.Duzy wpływ na również nasłonecznienie badanego miejsca, ponieważ dochodzące promienie słoneczne zaburzając odczyt ciepła. Kontrole przeprowadza się przed wschodem słońca, wieczorem bądź nocą (kiedy jest już ciemno) czy w pochmurne dni, kiedy słońce schowane jest za chmurami. W przypadku sprawdzenia urządzeń chłodniczych czas przeprowadzonego badania nie ma znaczenia, ponieważ korzystamy z nich cały rok.

Wyniki badań zamawiający dostaje w formie raportu z termografami, czyli obrazu cieplnego. Najczęściej termografy przedstawione są za pomocą kolorów tęczy, chodź zdarzają się odczyty w szarościach. Kolory ciemne (granat czy fiolet) przedstawiają nam niskie temperatury, a kolory jasne (żółty, pomarańczowy czy czerwony) temperatury wyższe. Przy odczytach zwróćcie uwagę jakie miejsca były sprawdzane. W przypadku gdy kontrola dotyczy ucieczki ciepła na zewnątrz budynku będą jaśniejsze kolory, w przypadku ucieczki ciepła wewnątrz budynku będą ciemniejsze.

badanie termowizyjne

Badanie termowizyjne jest zalecane przy zakupie budynku czy mieszkania. Kamerki termowizyjne dokonają wszelkich pomiarów i jako kupcy będziemy wiedzieli, które miejsca są niedostatecznie ocieplone i będziemy mogli próbować zejść z ceny sprzedaży. Bardzo częsty dowiemy się czy pomieszczenia da się dogrzać, gdzie może pojawić się grzyb bądź wilgoć, błędnie zamontowane drzwi, okna bądź mostki cieplne.

Termowizja to bardzo szybka i sprawna metoda na skontrolowanie stanu technicznego oraz termicznego budynku oraz przeanalizowanie jego wad. Inwestycja w taką usługę z pewnością nam się zwróci.

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...