Menu
Izolacje Natryskowe
BUDZIAK
Badanie termowizyjne w cenie usługi izolacji

Izolacja pianką poliuretanową

Izolacja pianką poliuretanową jest jedną z najnowocześniejszych i najpopularniejszych metod izolacji termicznej, akustycznej, a także hydroizolacji, dostępnych na naszym rynku. Dzięki takiemu zabezpieczeniu budynku, można znacznie obniżyć koszty ogrzewania, nawet do 50%. Poza tym pianka poliuretanowa jest bardzo bezpieczna, oporna na pleśń i grzyby, posiada również właściwości ognioodporne, a także chroni przed gryzoniami.

Decydując się na izolacje natryskowe pianką poliuretanową, mogą Państwo mieć pewność, że wydane pieniądze to dobra inwestycja na całe lata.

izolacja pianką poliuretanową

Co to jest pianka poliuretanowa?

Piana poliuretanowa powstaje poprzez połączenie dwóch komponentów: izocyjanianów z poliolami. Zmieszanie tych składników pod wpływem wytworzonego w reaktorze natryskowym ciśnienia, powoduje wytworzenie piany PUR, która następnie aplikowana jest na izolowane powierzchnie, tworząc tym samym szczelną i wytrzymałą powłokę izolacyjną. Izolacja pianką poliuretanową jest obecnie bezkonkurencyjną technologią stosowaną w różnych gałęziach przemysłu, a zwłaszcza w budownictwie.

wygląd pianki pur

Zalety piany PUR

Piana poliuretanowa ma wiele pozytywnych właściwości i cech. Posiada między innymi znacznie wyższy opór cieplny aniżeli inne materiały używane do izolacji, np. wełna mineralna, styropian, płyta pilśniowa, czy korek. Poza tym, nie utlenia się w wyższych temperaturach, a jej współczynniki fizyczne są niezmienne. Jest całkowicie wodoodporna, ale posiada własności ułatwiające absorpcję pary wodnej wewnątrz pomieszczeń, co daje efekt oddychania. Cechuje się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, a docieplenie budynku pianą PUR zapewnia trwały i zadowalający rezultat, co pozwala na spełnienie wymogów budownictwa pasywnego oraz energooszczędnego. Pianka poliuretanowa ma jeszcze tą zaletę, że można ją nakładać na wszelkie powierzchnie, m.in. beton, eternit, blachę, papę bitumiczną. Jest też wyjątkowo odporna na działanie wielu czynników zarówno chemicznych, biologicznych, jak i atmosferycznych. Kolejną korzyścią jest też jej nietoksyczność, antyalergiczność i obojętność chemiczna, co pozwala nawet na bezpośredni kontakt pianki z żywnością.

zalaty izolacji pianką poliuretanową
Trwa ładowanie strony prosimy czekać...