Menu
Izolacje Natryskowe
BUDZIAK
Badanie termowizyjne w cenie usługi izolacji

Izolacja pionowa fundamentów

Budowanie domu lub innego budynku zawsze zaczyna się od postawienia fundamentów. Fundamenty zawsze mają bezpośredni kontakt z gruntem, przez co nieustannie narażone są na działanie wilgoci oraz wody. Wilgoć może zagrozić fundamentom i spowodować duże zniszczenie materiału, osłabiając ich wytrzymałość, co skutkować będzie uszkodzeniem całej konstrukcji budynku. Duża wilgotność jest także czynnikiem, który sprzyja rozwijaniu się grzybów i pleśni, powodując korozję biologiczną. Fundamenty bez odpowiedniego zabezpieczenia potrafią wchłaniać wilgoć jak gąbka, dlatego tak ważna jest właściwa izolacja fundamentów. Kraków to jedno z miast, w którym nasza firma prowadzi tego typu prace.

izolacja pionowa fundamentów

Fundamenty można zabezpieczyć na dwa sposoby. Pierwszy to izolacja przeciwwilgociowa pozioma. Ma ona na celu ochronić budynek przed wodą niewywierającą ciśnienia, czyli na przykład wodą opadową. Często bowiem ma miejsce tzw. zjawisko podciągania kapilarnego, które polega na rozprowadzeniu wody po ścianach domu poprzez nasiąknięcie muru. Taką metodę izolacji na ogół stosuje się na fundamentach umiejscowionych powyżej poziomu wód gruntowych.

izolacja fundamentów pianką pur

Innym rodzajem zabezpieczenia przeciw wilgoci jest izolacja pionowa. Tego typu zabezpieczenie chroni fundamenty od strony gruntu. Izolacja fundamentów ma na celu również ocieplenie ścian fundamentowych, a także podłogi znajdującej się na gruncie. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawi, że podniesie się ciepłota murów, co pozytywnie wpłynie na zużycie energii w całym domu.

Izolację pionową fundamentów można wykonywać z różnego rodzaju materiałów. Jednym z nich jest pianka poliuretanowa, która posiada znakomite własności termo i hydroizolacyjne, a przy tym jest bardzo odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne (wytrzymałość na ściskanie [kPa] ≥250).

Izolacja fundamentów metodą natrysku piany poliuretanowej zamkniętokomorowej to najlepsze rozwiązanie dostępne na rynku. Piana bowiem tworzy jednolitą powłokę, która doskonale chroni przed jakimkolwiek dostępem wody (perfekcyjna izolacja 95 % zamkniętej komórki) oraz przed przenikaniem zimna przez fundament do muru. Jest to wzorowe rozwiązanie do izolacji fundamentów, gdyż zapewnia idealną szczelność.

izloacja pionowa fundamentów pianom
Trwa ładowanie strony prosimy czekać...