Menu
Izolacje Natryskowe
BUDZIAK
Badanie termowizyjne w cenie usługi izolacji

Ocieplenie dachu pianką poliuretanową

Porządna izolacja dachu każdego budynku to priorytetowa sprawa przy pracach remontowo-budowlanych. Dzięki niej dom jest odpowiednio chroniony, zarówno przed zimnem, gorącem, jak i przed wilgocią i hałasem. Ważną kwestią jest odpowiedni dobór materiału, który skutecznie i trwale ociepli dach oraz inne elementy obiektu.

Dobrym rozwiązaniem jest ocieplenie dachu pianką poliuretanową, będącą idealnym termo i hydroizolatorem. Pianka PUR posiada bowiem mnóstwo zalet, które w znaczący sposób wpłyną na komfort życia w domu zabezpieczonym tą innowacyjną technologią. To najlepsza znana metoda na uzyskanie w budynku optymalnej temperatury o każdej porze roku, nawet w upalne lato lub mroźną zimę.

Pianka poliuretanowa świetnie nadaje się do ocieplania wszelakich powierzchni. Dzięki niej możliwa jest ekonomiczna i bezpieczna izolacja dachu, poddasza, ścian oraz innych przestrzeni. Produkt jest ekologiczny, niegroźny dla zdrowia, a jego składniki podlegają recyklingowi. Sam montaż nie przysparza problemów, jest bardzo szybki i prosty, gdyż nie wymaga dodatkowych połączeń, spoin i akcesoriów.

Ocieplanie dachu pianką poliuretanowa

Piana poliuretanowa natryskiwana jest na płaszczyznę dachu w postaci gęstej cieczy, która wnika w każdą szczelinę, a pieniąc się i pęczniejąc, utwardza się i w ten sposób całkowicie zabezpiecza izolowaną powierzchnię przed przeciekami, wilgocią oraz wyziębieniem, czy nagrzaniem. Piana PUR posiada właściwości, które nie pozwalają na nasiąkanie wodą i nie dopuszczają do rozwoju grzybów i pleśni. Jest także wyjątkowo odporna na niskie i wysokie temperatury (od -50°C do +110°C).

Ocieplenie wykonane z pianki poliuretanowej dodatkowo wzmacnia konstrukcję szkieletową dachu oraz ścian, a przy tym daje doskonały efekt wygłuszenia. Przy zastosowaniu tej technologii nie ma konieczności dodatkowego izolowania dachu folią izolacyjną, a optymalny współczynnik izolacji cieplnej uzyskuje się przy minimalnej grubości warstwy ocieplenia, co dodatkowo daje oszczędność materiałów oraz przestrzeni użytkowej. Jest to więc najlepszy, najbardziej skuteczny i wydajny znany materiał termoizolacyjny polecany przez fachowców.

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...