Menu
Izolacje Natryskowe
BUDZIAK
Badanie termowizyjne w cenie usługi izolacji

Ocieplenie pianką poliuretanową

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych materiałów, które stosuje się do ocieplania budynków. Jednym z nich jest pianka poliuretanowa. Ocieplenie domu pianką poliuretanową jest najefektywniejszą metodą izolacji posiadającą mnóstwo zalet i przynoszącą masę korzyści, dlatego tak chętnie się jej używa.

Prawdopodobnie na tą chwilę nie ma alternatywnego sposobu ocieplania, który dorównałby skutecznością i trwałością piance PUR. Wszystkie inne znane technologie wykazują się gorszymi cechami i parametrami. Ocieplanie pianką jest korzystne także pod względem poniesionych kosztów, gdyż tego typu izolacja zapewnia optymalny stosunek jakości do ceny.

Pianka poliuretanowa ma jeden z najlepszych współczynników izolacji cieplnej o wartości 0,023 W/mK (tzw. parametr lambda). Dzięki temu jest zdecydowanie lepszym izolatorem niż inne powszechnie stosowane materiały, tj. styropian, wełna mineralna lub płyty korkowe.

ocieplanie pianką poliuretanową praca

Montaż pianki na izolowaną powierzchnię nie wymaga żadnych dodatkowych akcesoriów, jest zatem prosty i bardzo szybki, a wraz z upływem lat nie traci swoich walorów i parametrów, nie obwiesza się, tak jak często to bywa w przypadku np. wełny mineralnej. Pianka PUR powstrzymuje także proces konwekcji, (czyli przemieszczania się i wymiany powietrza wewnątrz pomieszczenia z powietrzem na zewnątrz poprzez wszelkiego rodzaju szpary, szczeliny i pęknięcia), dzięki temu pozwala ograniczyć koszty ogrzewania zimą oraz klimatyzacji latem nawet o 40-50%. Natrysk pianką poliuretanową idealnie wypełnia każdą szczelinę i skutecznie eliminuje wszelkie mostki termiczne. Pianka ponadto posiada niewielki ciężar oraz znakomitą przyczepność do podłoża.

ocieplanie pianką pur

Ocieplenie pianką poliuretanową zalecane jest szczególnie dla osób z alergią, ponieważ pianka PUR jest bezpieczna, bezzapachowa, nie powoduje pylenia i nie wydziela żadnych szkodliwych substancji. Poza tym jest oporna na wszelkiego rodzaju grzyby i pleśń, a także odpowiednio zabezpiecza przed szkodnikami. Doskonale przy tym wygłusza hałasy dobiegające z zewnątrz budynku, np. gwar ulicy, opady gradu, czy deszczu.

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...