Menu
Izolacje Natryskowe
BUDZIAK
Badanie termowizyjne w cenie usługi izolacji

Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową

Poddasze to pomieszczenie, które w szczególności narażone jest na wpływ temperatury panującej na zewnątrz. Latem jest tam na ogół bardzo duszno i gorąco, zimą zaś wyjątkowo chłodno i wilgotno. Warto zatem zadbać o właściwą izolację, która skutecznie uchroni przed skokami temperatury wewnątrz pomieszczenia, a także odpowiednio zabezpieczy przed wilgocią i hałasem.

Najbardziej rozsądnym rozwiązaniem na uzyskanie należytej ochrony termicznej jest z pewnością ocieplenie poddasza pianką poliuretanową. Kraków i jego okolice to obszar, na terenie którego firma Budziak Izolacje Natryskowe wykonuje takie usługi.

Ocieplanie poddasza pianką pur

Pianka PUR to bardzo wygodny i wyjątkowy materiał, stosowany przez firmę Budziak, który wykazuje wiele pozytywnych właściwości, sprawiając, że jest najlepszą ze znanych form termoizolacji pomieszczeń. Piankę można z powodzeniem używać zarówno w nowych, jak i starych budynkach o różnego typu konstrukcjach, m.in. drewnianych, stalowych i murowanych.

Pianka poliuretanowa nawet po wielu latach nie zmienia swoich własności i cech, nie kruszy się, nie obkurcza, jest odporna na pleśń i grzyby, nie ma zapachu, jest hipoalergiczna i całkowicie bezpieczna dla zdrowia, nie emituje żadnych szkodliwych i toksycznych substancji. Zapewnia idealną ochronę przed wilgocią, doskonale wycisza, zapobiega powstawaniu pustych przestrzeni , które mogą być atrakcyjne dla różnego rodzaju zwierząt, ale przede wszystkim daje możliwość dużych oszczędności w okresie grzewczym, który w naszej szerokości geograficznej jest wyjątkowo długi.

Ocieplanie poddaszy pianką poliuteranową

Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową polega na natryskiwaniu piany, która jest mieszanką dwóch składników: poliolu i izocyjanianu. Podczas rozpylania pod wysokim ciśnieniem, piana pęcznieje, rozszerza swoją objętość, a następnie zastyga i utwardza się, wchodząc i doskonale uszczelniając każdą szczelinę i powierzchnię. Proces ten jest bardzo szybki i niezwykle prosty w wykonaniu, a przy tym bezpieczny i co najważniejsze skuteczny, trwały oraz wydajny.

Ocieplanie budynków, w tym poddasza, metodą natrysku pianki poliuretanowej uznane jest obecnie jako jedna z najlepszych form izolacji termicznej, akustycznej i przeciwwilgociowej oraz szczególnie polecana przez specjalistów z branży budowlanej.

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...