Menu
Izolacje Natryskowe
BUDZIAK
Badanie termowizyjne w cenie usługi izolacji

Pianka PUR technologia

Poliuretan to substancja, która wykorzystywana jest obecnie do wytwarzania wielu przedmiotów, które nas na co dzień otaczają. Można go znaleźć m.in. w materacach, meblach, samochodach, sprzęcie AGD. Tworzywo istnieje w wielu formach i odmianach, w zależności od przeznaczenia i potrzeb, może być sztywny i twardy albo elastyczny i miękki. Poliuretan jest chętnie wykorzystywany w różnych gałęziach przemysłu, także w budownictwie, gdyż ze względu na swoje rewelacyjne właściwości jest najlepszym sposobem na termo i hydroizolację każdego budynku.

Pianka poliuretanowa, czyli pianka PUR to polimer, który jest mieszanką dwóch komponentów: poliolu i izocyjanianu. Natryskiwana pod wysokim ciśnieniem piana, tworzy warstwę izolacyjną, która doskonale przylega do podłoża, wypełniając każdą powierzchnię, szczelinę i wytwarzając warstwę izolacyjną całkowicie pozbawioną mostków termicznych. Jednocześnie stanowi idealną paroizolację i jako jedyny materiał izolacyjny zachowuje niezmienne właściwości oraz parametry fizyczne przez wiele lat. Ponadto jest odporna na wszelkie działania środowiska chemicznego i biologicznego, nie pochłania wilgoci, nie nasiąka, a jej struktura jest oporna na grzyby i pleśnie oraz wszelkie uszkodzenia mechaniczne (wytrzymałość na ściskanie [kPa] ≥250 ), a także szkodniki.

Pianka PUR cechuje się najlepszymi wskaźnikami wśród wszystkich materiałów do termoizolacji ( λ 0,022 W/(m-K)). Dzięki temu jest bardziej wydajna, gdyż można użyć mniejszą ilość materiału w porównaniu z innymi surowcami, aby uzyskać podobne efekty ochrony termicznej. Dodatkowo pianka PUR może być stosowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, wspomagając tym samym konstrukcję domu. Nie wymaga żadnych połączeń, spoin itp. akcesoriów, co sprawia, że nakładanie pianki na izolowaną powierzchnię jest niezwykle proste, szybkie i bezproblemowe.

ocieplanie pianką poliuretanową praca i technologi

Pianka poliuretanowa jest substancją wyjątkowo lekką, która nie obciąża konstrukcji i można nią pokrywać już istniejące poszycie. Takie rozwiązanie eliminuje problem związany z utylizacją odpadów budowlanych, a co za tym idzie znacznie obniża koszty i skraca czas remontu lub robót budowlanych.

Technologia natrysku pianki poliuretanowej opiera się na sprężonym powietrzu, dzięki czemu proces aplikacji całkowicie eliminuje ulatnianie się gazów szkodliwych dla zdrowia i środowiska. Piana PUR umożliwia też dyfuzję pary wodnej z pomieszczenia, co daje efekt „oddychania” przegrody.

Ocieplanie poddasza pianką pur technologia

Pianka PUR jest substancją bezzapachową, obojętną chemicznie i nietoksyczną, dlatego szczególnie zalecana jest do stosowania w domach, gdzie przebywają osoby z alergiami. Poza tym może być używana przy bezpośrednim kontakcie z żywnością.

Posiadając takie właściwości, pianka PUR stanowi bezpieczną, nowoczesną i innowacyjną alternatywę dla powszechnych, tradycyjnych materiałów, które używane są w budownictwie.

Dodatkowo pianka PUR:

  • nie jest higroskopijna, w związku z czym nie nasiąka, jak np. wełna mineralna
  • nie obwiesza się wraz z upływem czasu
  • nie utlenia się w wyższych temperaturach
  • nie jest łatwopalna jak np. styropian
  • nie posiada szczelin na łączeniach, które mogą być przyczyną przeciekania
  • posiada kilkunastokrotnie wyższy opór cieplny w porównaniu z: wełną mineralną, styropianem, płytą pilśniową, korkiem , drewnem, a także cegłą, czy też gazobetonem
  • powłoka izolacyjna jest gotowa już w kilka minut po aplikacji.
Trwa ładowanie strony prosimy czekać...